KURSY DLA MŁODZIEŻY (KLAS 7 I 8)

Przed młodzieżą jest ważny egzamin, który w dużej mierze zadecyduje o wyborze szkoły średniej. Dlatego jest to doskonały moment na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się. Gimnazjaliści, którzy potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci dużo lepiej radzą sobie z wyzwaniami szkolnymi. Są pewniejsi siebie i mniej narażeni na szkolny stres.

TWOJE DZIECKO ROZWINIE SWÓJ POTENCJAŁ DZIĘKI TRZEM FILAROM NASZEGO KURSU:

  • Twórcza nauka, lepsza pamięć i koncentracja dzięki wytrenowaniu technik pamięciowych i nawyków dobrego uczenia się.
  • Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z trudnościami.

NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudna.

Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo…nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą półkulę mózgu.

JAK TO ZROBIĆ?

- Mapy Myśli to technika, która znacznie usprawnia uczenie się dzieci. Notatki graficzne angażują prawą półkulę mózgu. Dziecko notuje, uczy się i równocześnie rozwija swoją twórczość, kreatywność i wyobraźnię. Umiejętność szybkiego sporządzania wartościowych notatek i wyłapywania najważniejszych informacji ma wpływ na koncentrację i wyniki w nauce Twojej pociechy.

- Techniki pamięciowe pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Podczas kursu dzieci będą trenować zapamiętywanie wiedzy szkolnej pięcioma różnymi mnemotechnikami. Dzieci, które znają odpowiednie techniki, potrafią zapamiętać znacznie więcej informacji. To duże wsparcie dla młodego ucznia…

Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

SPRAWNE CZYTANIE I PASJA DO KSIĄŻEK

Czytanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających umysł. Kiedy dziecko czyta książkę w jego mózgu pobudzonych jest miliony neuronów. Regularne czytanie książek rozwija wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dzieci jest przeogromna...

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija myślenie. Oczytane dzieci dysponuj większą wiedzą i lepszą elokwencją, mają bogatsze słownictwo i piszą oryginalne wypracowania. Sprawnie czytający uczniowie zazwyczaj lepiej znają ortografię i mniej są narażeni na szkolny stres. 

Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie. 

Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

POMOCNA PEWNOŚĆ SIEBIE

Na zajęciach ważnym elementem są też gry i zabawy psychologiczne. Dzieci uczą się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach takich jak sprawdzian, ważna wypowiedź ustna, czy egzamin. Poznają proste techniki relaksacyjne. Uczą się jak poradzić sobie z porażką szkolną, lub konfliktami z rówieśnikami. Pomaga to nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy, oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Podczas dzieci odkrywają swoje mocne strony i talenty. Utwierdzają się w przekonaniu, że potrafią być samodzielne i radzić sobie z nowymi sytuacjami.

DLACZEGO WARTO?

Podczas 28 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 60 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy.

To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. 

KORZYŚCI

  • Pokażemy Twojemu dziecku szybkie i efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy.
  • Twoje dziecko nie tylko nauczy się biegle czytać, ale czytanie stanie się jego pasją.
  • Dzięki grom i zabawom, dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe!

Kontakt

akademia nauki
ul. Łokietka 8 66-400 Gorzów Wlkp.
tel. 602 669 526 lub 662 128 200
e-mail: gorzow@akademianauki.pl

NIP: 5991995149  REGON: 210243059